מייק אפ מומלץ

קיים בשוק מגוון רחב של מייק אפים בעלי דרגות כיסויי שונות.
חלקם יתנו לך כיסוי קליל ואוורירי לעור הפנים, חלקם כיסוי בינוני וחלקם כיסוי עבה ואטום.

כדי לבחור את המייק אפ שמתאים לך, את צריכה לדעת שני דברים… כנסי עכשיו וגלי! איך בוחרים את המייק אפ המומלץ מבין עשרות המותגים על המדף ?

אם יצא לך לאחרונה לעשות סיבוב בחנות איפור או בסופר פארם, וודאי ראית את המדפים העמוסים בסוגי מייק-אפ שונים.
אם לא הייתי יודעת איך בוחרים מייק אפ ומה הופך מייק אפ זה או אחר למייק אפ מומלץ, אני בטוחה שהייתי מסתובבת ויוצאת החוצה מרוב בלבול.

השבוע צלצלה אלי חברה שרצתה לקנות לעצמה מייק אפ ושאלה אותי : אלה, למה צריך כל כך הרבה סוגים של מייק-אפ? מה ההבדל בינהם? מה אני צריכה לבדוק ולדעת כדי לבחור לי את המייק אפ הנכון ?

עשיתי לה סדר בדברים, וזה בדיוק מה שאני עומדת לספר גם לך:

  1. מה התפקיד של המייק אפ
  2. מה המייק אפ המומלץ בשבילך
  3. איזה מייק אפ כדאי לך לקנות לשימוש בעונת הקיץ


המייק אפ – המצאה מהפכנית לנשים (כמעט) בלבד

בעיניי, לנו הנשים, יש פריבליגיה ענקית להשתמש במייק אפ (בניגוד לרוב הגברים). למה? כי התכשיר האחד והיחיד הזה נותן לנו מראה חלק וזוהר. בשביל למלא את התפקיד הראשי הזה (לתת מראה חלק וזוהר), הוא מכסה ומסתיר את כל פגמי עור הפנים ואת חוסר האחידות הטבעי של העור, עוזר לטשטש אדמומיות, כתמי שמש, כהויות, ושומר על העור מפני נזקי הסביבה (פיח,שמש, לכלוך וכדומה).

איך תדעי מה המייק אפ המומלץ בשבילך?

קיים בשוק מגוון רחב של מייק אפים בעלי דרגות כיסויי שונות. חלקם יתנו לך כיסוי קליל ואוורירי לעור הפנים, חלקם כיסוי בינוני וחלקם כיסוי עבה ואטום. כדי לבחור את המייק אפ שמתאים לך, את צריכה לדעת שני דברים:

  1. איזה סוג עור יש לך? (שמן / רגיל / יבש)
  2. איזה גוון יתאים לך (ורוד / צהוב)


מייק אפ מומלץ לעור יבש

כדי לתת לעור פנים יבש מראה חלק, טבעי וחיוני, חשוב שכיסוי המייק אפ לא ידגיש יותר מידי את היובש על הפנים (בטח אם יש קילופים באזורים מסוימים) ואת הקמטים. המייק אפ שיעזור לבעלות עור פנים יבש הוא מייק אפ:

  • קליל, עשיר בלחות, נוזלי או קרמי – לפי נוחות השימוש שלך.
  • לעור מבוגר ויבש מאוד מומלץ להשתמש במייק אפ על בסיס סיליקון וסרום.
  • זכרי, מייק אפ בעל כיסוי עבה, מדגיש ומחזק את קמטי ההבעה ואת הקמטוטים הקטנים בזויות העיניים. תמיד תוכלי להיעזר גם בפרמייר כדי לקבל מראה שלם יותר.

מייק אפ מומלץ לעור רגיל ועור שמן

את העבודה הטובה ביותר לנשים בעלות עור רגיל, יעשה מייק אפ על בסיס מים, ואילו לנשים בעלות עור פנים שמן, מומלץ מייק אפ נטול שומן.

איזה גוון מייק אפ מתאים לך ?

חשוב מאוד שתדעי לאבחן מהו תת הגון של העור שלך, כדי שתוכלי לבחור את הגוון המתאים למייק אפ שלך.
לרוב הישראליות עור פנים בגווני צהוב כתמתם ואילו לרוב האירופאיות עור הפנים בגווני ורוד.
המייק אפים שנמכרים ברשתות הפארם ובחנויות האיפור מתחלקים לשתי קבוצות גוונים: לאלה שהגוון השולט בהם הוא ורוד ולאלה שהגוון השולט בהם הוא צהבהב. לפני שאת קונה מייק אפ, בדקי את התאמת הגוון של המייק אפ על הפנים.

עצה קטנה שווה מאות שקלים

התאורה בחנויות האיפור ורשתות הפארם מאוד מבלבלת ומטעה.
כדי שלא תגיעי הביתה עם בקבוקון שהגוון שלו לא מתאים לגוון הפנים שלך, מרחי בחנות מעט מייק אפ בצורה אחידה, באזור הלחי לכיוון קו הלסת.

קחי מראה קטנה וצאי לתאורת השמש. בתאורה הזו, את יכולה לראות בצורה הרבה יותר טובה אם גוון המייק אפ מחמיא לך או לא. גוון המייק אפ שאת בוחרת צריך להתאים גם לגוון המחשוף שלך.

איזה מייק אפ מומלץ לעונת הקיץ

לעונת הקיץ החמה מומלץ לבחור במייק אפ קליל, אוורירי ולא שומני מידי. חשוב לזכור ששכבה עבה של מייק אפ על הפנים, נותנת תחושה לא נעימה בימי הקיץ החמים והמיוזעים, ולכן כדאי לבחור במייק אפ בעל כיסוי קל על בסיס מים. כדאי לזכור שבעונת הקיץ אנחנו משתזפות לרוב באזור הגוף ופחות באזור הפנים, לכן המייק אפ שאת בוחרת צריך להתאים דווקא לאזור המחשוף ולא לגוון הפנים, כדי ליצור מראה טבעי ואחיד.  

שתפו...

תגובות

4 תגובות

השאירי תגובה